یک مقام مسئول در حوزه مالی عنوان کرد

محوریت محصول داخلی در فین استارز 2018

تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ماه ۱۳۹۷

دبیر اجرایی فین استارز 2018 با تاکید بر ضرروت عملیاتی کردن شعار حمایت از تولیدات داخلی گفت: استارتاپ های ایرانی باید مورد حمایت باشند و البته در این راستا استارتاپ های حوزه فین تک اهمیت بیشتری دارند.

به گزارش اقتصادکشاورزی، علی زند وکیلی دبیر اجرایی فین استارز 2018 با تاکید بر ضرروت عملیاتی کردن شعار سال 97 مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی گفت: کالای داخلی هم شامل تولید و هم شامل خدمت است بر این اساس استارتاپ های ایرانی قطعا  نمایندگان خدمات ایرانی محسوب می شوند که باید مورد حمایت باشند و البته در این راستا استارتاپ های  حوزه فین تک  به خاطر شرایط خاص تبادلات مالی در جمهوری اسلامی ایران اهمیت بیشتری دارند.

وی در توضیح اهمیت تولیدات استارتاپی و ضرورت حمایت از آنها در رویدادهایی چون فین استارز 2018 افزود: نیاز ما به امنیت در حوزه تبادلات مالی و از طرفی تحریم هایی که بر تبادلات مالی و بانکی ما سایه افکنده است، اهمیت استارتاپ های حوزه فین تک را دو چندان می کند. استارتاپ های حوزه فین تک به نوآوری هایی اطلاق می شود که در حوزه بورس، بانک و بیمه تلاش دارند و در این عرصه فعالیت می کنند.

زند وکیلی با اشاره به برگزاری رویداد فین استارز 2018 در کنار یازدهمین نمایشگاه بورس ، بانک و بیمه و تاثیر مثبت آن بر استارتاپ ها و محصولات استارتاپی گفت: رویداد فین استارز 2018 با رویکرد حمایت از استارتاپ ها، نوآوری های داخلی و حمایت از سرمایه گذاران داخلی، ملی و بین المللی ای که بر روی این استارتاپ ها سرمایه گذاری می کنند، برگزار خواهد شد. البته بین المللی بودن از ویژگی های مهم این رویداد است و ما قطعا از ظرفیت های بین المللی، دانش و سرمایه بین المللی برای حمایت از کالای ایرانی استفاده خواهیم کرد

دبیر اجرایی فین استارز 2018 در ادامه خاطر نشان کرد: آنچه بر اهمیت این رویداد داخلی می افزاید حضور جوان، اندیشمند، نخبه و فکر ایرانی است که می تواند  اندیشه و ایده مناسب را در جهت تولید محصولی که در بازارهای خارجی و بین المللی نیز کاربرد داشته باشد،  به کار بگیرد و البته درحوزه فین تک این قضیه اهمیت بیشتری پیدا می کند.

وی با تاکید بر محوریت کالای ایرانی در رویداد فین استارز اظهار کرد: نگاه ما در رویداد فین استارز بر این پایه است که بتوانیم با فضایی که در نقل و انتقالات و تبادلات مالی اعم از بورس، بانک و بیمه ایجاد می کنیم، بستری برای حمایت از تولید داخلی فراهم کنیم که این بستر نقطه اتصال ما به بازارهای جهانی باشد. بنابراین چاره ای نداریم جز اینکه به حمایت از  تولید و کالای داخل روی بیاوریم

زند وکیلی اشاره به تحریم های تحمیل شده به کشور در سال های گذشته ، ادامه داد :ممکن است حوزه تبادلات مالی با تحریم های بین المللی مواجه شویم و یا  امکان نقل و انتقالات پول و بلوکه شدن پول و سرمایه ایران در بانک ها و بورس های خارجی از ما سلب شود،  به همین دلیل گسترش و توسعه دانش، توان، ظرفیت و بستر داخلی در صنعت مالی ضرورت بسیار زیادی دارد. همچنین  مواردی مانند اینکه ما بستر الکترونیکی مناسبی داشته باشیم، بانک ها مبادلات خود را به راحتی انجام دهند،  استارتاپ ها، تیم ها و افراد کارآفرین از لحاظ تولید محصول با نمونه های خارجی به رقابت بپردازند و بتوانند نیازهای داخلی را به راحتی و با کیفیت و سرعت بالا و همچنین بستر امن و مطمئن  فراهم کنند، به لطف حمایت از توان داخلی فراهم خواهد شد که امید است شرایط آن در کشور ما مهیا شود.

دبیر اجرایی فین استارز 2018 با بیان اینکه حمایت از تولید ایرانی در مورد استارتاپ های فین تک و حوزه فناوری های مالی اهمیت بسیاری دارد، گفت: این اهمیت به دلیل شرایط خاص بین المللی اعم از تحریم ها و بلوکه شدن پول و همچنین در مقابل آن وجود بستر امن و مطمئن و قابل هدایت توسط حاکمیت است که باید به آن در بعد بیشتری پرداخته شود.

 

انتهای خبر

 

 

اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.