چطور يک آشپزخانه خوب و مدرن اما با کيفيت داشته باشيم

تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۵

از متريال‌هاي باکيفيت استفاده کنيد

آشپزخانه مدرن | ام دي اف | طراحي آشپزخانه
 

اساسا بهترين اجناس در صنايع چوبي وکابينت و کمد – داراي تعاريف بسيار متفاوتي است و با محل استفاده از آنها ارتباطي مستقيم دارد. مثلا در جايي که بحث مقاومت در برابر رطوبت مطرح است رتبه نخست بهترين متريال به پي وي سي مي‌رسد، ام دي اف در رتبه دوم است و لترون ضعيف ترين  جنس در برابر رطوبت و آب است حال آنکه رده بندي همين اجناس در بحث تحمل بار و محکم نگهداشتن پيچ در اتصال دو بخش به يکديگر- دقيقا برعکس ميشود ولترون يا همان نئوپان روکش شده – بهترين گزينه است و ام دي اف و پي وي سي مناسب نيستند. بنابراين انتخاب اجناس مناسب براي کابينت آشپزخانه بهتر است توسط کساني انجام شود که در اين زمينه شناخت کافي دارند. 

چيدمان آشپزخانه را به درستي سازمان‌دهي کنيد 

آشپزخانه مدرن | ام دي اف | طراحي آشپزخانه


اصولا آشپزخانه‌اي ايده‌آل است که هنگام طراحي ساختمان آن، حتي جاي وسايل آشپزخانه نيز پيش‌بيني شده باشد. در اين حالت مي‌توان از فضا به‌طور بهينه استفاده کرد و نتيجه‌ي نهايي زيبايي بيش‌تري خواهد داشت. سازماندهي مناسب کار کردن در آشپزخانه را آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر مي‌کند. قاعده‌ي کلي چيدمان آشپزخانه اين است که کابينت‌هاي نزديک به يخچال محل نگه‌داري مواد غذايي باشد. کشوها و کابينت‌هاي نزديک به اجاق گاز به وسايل آشپزي اختصاص داشته باشد، و کابينت‌هاي نزديک سينک محل قرار دادن ظروف باشد. قابل ذکر است که اين 3 نقطه رئوس مثلث آشپزخانه است، يعني بخشي از آشپزخانه که بيش‌ترين فعاليت در آن انجام مي‌شود. بنابراين چيدمان صحيح آن اهميت زيادي دارد. 

در انتخاب وسايل آشپزخانه دقت کنيد 

آشپزخانه مدرن | ام دي اف | طراحي آشپزخانه


اگرچه پيداکردن وسايل با قيمت خوب حس خوبي را در ما برمي‌انگيزد، اما بعضي از وسايل ارزش سرمايه‌گذاري دارند. کيفيت وسايل بزرگ آشپزخانه به دليل استفاده مداوم و قيمت زيادشان، موضوع بسيار مهمي است. اين وسايل حتما نبايد بهترين مارک بازار باشند، اما يک يخچال، ماشين ظرف‌شويي، فر، و اجاق‌گاز روميزي باکيفيت براي سال‌ها عمر مي‌کنند و نيازي به تعويض مداوم آن‌ها نيست. قيمت وسايل کوچک‌ برقي مانند مايکروفرها و قهوه‌سازها، زياد نيست و به همين دليل تعويض آن‌ها دردسر زيادي ايجاد نمي‌کند. بنابراين هنگام خريد وسايل بزرگ آشپزخانه کيفيت را فداي قيمت نکنيد. 

انتخاب مدل کابينت را سرسري نگيريد 

آشپزخانه مدرن | ام دي اف | طراحي آشپزخانه


آنچه نشان مي دهد که فضاي مورد استفاده ي ما سنتي است يا مدرن ، نوع تزيين و چيدمان و وسايل درون آن آشپزخانه مي باشد. بسياري از فضاها هم مناسب دکوراسيون مدرن هستند هم سنتي اما اين افراد هستند که با سليقه هاي متفاوتشان تصميم مي گيرند آشپزخانه اي مدرن داشته باشند يا سنتي. امروزه سبک مدرن رايج‌ترين سبک براي کابينت آشپزخانه است. در اين سبک مدل کابينت ساده، و درب آن تخت است. 

براي دکوراسيون آشپزخانه رنگي مناسب انتخاب کنيد 

آشپزخانه مدرن | ام دي اف | طراحي آشپزخانه


رنگي وجود ندارد که براي همه‌ي آشپزخانه‌ها مناسب و مطابق با سليقه‌ي همه‌ي آدم‌ها باشد. اما نکاتي هست که با کمک آن مي‌توانيد رنگ مناسب را انتخاب کنيد. يکي از عوامل مهم در انتخاب رنگ کابينت و دکوراسيون آشپزخانه ميزان نور طبيعي محيط است. اگر نور آشپزخانه کم است رنگ‌هاي تيره  را انتخاب نکنيد. عامل مهم بعدي ابعاد آشپزخانه است. رنگ‌هاي تيره آشپزخانه را کوچک‌تر، و رنگ‌هاي روشن آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان مي‌دهد. هنگام انتخاب رنگ بايد طرح ام دي اف کابينت را نيز در نظر بگيريد. مات و براق بودن روکش ام دي اف نيز اهميت دارد. ورق‌هاي هاي گلاس نور را بازتاب مي‌دهند و در روشنايي آشپزخانه اثرگذار هستند. 

 
اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.