تا اطلاع ثانوی؛

صید ماهی شوریده در آب‌های خوزستان و بوشهر ممنوع شد

تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۵

بر اساس اعلام پژوهشکده آبزی پروری جنوب، صید ماهی شوریده در آب‌های خوزستان و بوشهر تا اطلاع بعدی ممنوع شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور و کمیته مدیریت صید شیلات خوزستان اعلام کرده است، از این تاریخ، صید، نگهداری و حمل و نقل ماهی شوریده در خوزستان و بوشهر ممنوع خواهد بود. علت ممنوعیت صید ماهی شوریده، شروع فصل تخم ریزی این گونه ماهی با ارزش و تقویت ذخایر آبزیان صیدگاه‌های خلیج فارس اعلام شده است.
 
جلوگیری از انقراض این گونه ماهی و تضمین بهره برداری پایدار از دریا و تداوم اشتغال صیادان مجاز از دیگر اهداف ممنوعیت صید ماهی شوریده است. صید ماهی شوریده در سال‌های اخیربه علت صید بی رویه و غیرقانونی وصید غیرمجاز صیادان عراقی و به تبع آن کاهش ذخایرآن با روند کاهشی روبرو بوده است.
 
سازمان شیلات ایران در طول سال و در فصول معینی به منظور حفظ ذخایر آبزیان خلیج فارس، ممنوعیت صید اعلام می‌کند. بیشتر گونه‌های ماهیان دریایی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس از جمله ماهی صبور، زبون وشیرماهی در خطر انقراض قرار دارند؛ سال گذشته حدود ۴۷ هزار تن انواع ماهی و میگو از صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس صید شد.
 
ناوگان صید و صیادی خوزستان حدود سه هزار فروند قایق و شناور صیادی در اختیار دارد. معیشت حدود ۵۰ هزار خانوار خوزستانی در هشت بندر صیادی استان وابسته به صید و صیادی است.
اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.