آیا واقعا در دنیا کمبود غذا وجود دارد؟

تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۵

اقتصاد > جهان - روزنامه جهان اقتصاد نوشت:مشاور فناوری وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه دسترسی فیزیکی به این معنا است که باید قدرت خرید هم وجود داشته باشد معتقد است به هیچ عنوان کمبود مواد غذایی در جهان نداریم، حتی مازاد غذا هم داریم، پس مشکل در موجودیت غذا نیست، بلکه مشکل در توزیع غذا است.
 
 
 
عمادی یادآور شد: غذای موجود در جهان در شرایط کنونی می‌تواند کل جهان را تغذیه کند؛ لذا کشاورزی متهم ردیف اول بحث سوءتغذیه نیست، بلکه متهم ردیف اول توزیع ناعادلانه است. این که ۱۰ نفر به اندازه مابقی جمعیت جهان ثروت دارند، خود به بی‌عدالتی در جهان معاصر اشاره دارد مبنی بر اینکه قدرت خرید نیز تحت تأثیر بازی بازار در جهان است.
 
وی با اشاره موضوع با اهمیت دیگر یعنی ثبات و پایداری غذا تأکید کرد: اگر این ثبات وجود نداشته باشد نمی‌توان با آمار کلی سرانه دلخوش کرد بلکه باید واقع بین بود. فقر گسترده، مزمن و پیچیده در قالب نظام سیاسی جهان و علاوه بر آن در درون کشورها و دولت‌ها ثبات و پایداری غذا را به خطر انداخته است.
اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.