رییس سازمان چای در واکنش به تذکر نمایندگان به عدم پرداخت مطالبات چایکاران:

سهم دولت پرداخت شد

تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۵

رییس سازمان چای کشور گفت: از مجموع ۱۴۹ کارخانه چایسازی ۱۰۱ کارخانه بدهی خود را به طور کامل پرداخت کرده‌اند یعنی بدهی کارخانه‌ها ۴ درصد ارزش کل تولیدی است.
 
محمدولی روزبهان -رییس سازمان چای کشور- در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رابطه با تذکر کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص باقی مانده مطالبات چایکاران بیان داشت: از چایکاران به ارزش ۲۳۴ میلیارد تومان  برگ سبز چای خریداری شده است که ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته با افزایش ارزش ریالی همراه بوده است. این رقم در سال گذشته ۱۳۶ میلیارد تومان بوده است.
 
او افزود: تا امروز ۲۲۵ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است یعنی بیش از ۹۶ درصد و حدود ۹ میلیارد تومان باقی مانده است.
 
روزبهان با تاکید بر این که دولت کل سهم خود را به چایکار پرداخت کرده است، بیان داشت: برخی کارخانه‌های چایسازی بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند. از مجموع ۱۴۹ کارخانه چایسازی ۱۰۱ کارخانه بدهی خود را به طور کامل پرداخت کرده‌اند یعنی بدهی کارخانه‌ها ۴ درصد ارزش کل تولیدی است.
 
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به پیگیری‌های سازمان چای در پرداخت مطالبات چایکاران بیان داشت: امیدواریم با همکاری کارخانجات بدهی چایکاران به حساب آنها واریز شود البته این رقم بالا نیست اما همین ۴ درصد هم حق کشاورز است و دولت موظف است که در راستای پرداخت آن اقداماتی انجام دهد.
اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.