تخصیص اعتبار مشوق صادراتی صنعت لبنیات؛ به‌زودی

تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ماه ۱۳۹۵

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه قرار است تخصیص اعتبار مشوق صادراتی به صنعت لبنیات به‌زودی انجام شود،ازکاهش نرخ شیر و تاخیر کارخانجات در پرداخت پول دامداران انتقاد کرد.
سید احمد مقدسی در گفتگو با مهر شرایط صنعت گاوداری را نامطلوب توصیف کرد و اظهارداشت: قرار بود دولت مشوق صادراتی برای صادرات لبنیات اختصاص دهد و ما همچنان منتظر تخصیص اعتبار آن هستیم ضمن اینکه مسئولان مربوطه قول داده‌اند این کار ظرف چند روز آینده اتفاق بیفتد.
 
وی با بیان اینکه عدم تخصیص اعتبار مشوق صادراتی باعث شده کارخانجات در پرداخت پول دامداران کارشکنی‌هایی انجام دهند، گفت:کارخانجات اعلام می‌کنند که صادرات انجام داده‌اند اما مشوق صادراتی دریافت نکرده‌اند و همین امر باعث ضرر و زیان آنها شده است به همین دلیل قیمت شیرخام دریافتی از دامدار را بین ۵۰ تا ۱۰۰ تومان کاهش داده‌اند و پرداخت‌های آنها نیز بسیار با تاخیر انجام می‌شود.
 
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه پیش از این میانگین قیمت خرید شیرخام از دامداران حداکثر ۱۲۵۰ تومان بوده است، افزود: درحال حاضر این عدد به ۱۱۵۰ تا ۱۲۰۰ تومان کاهش یافته است.
 
مقدسی در بخش دیگری از سخنان خود خرید توافقی شیرخام را نیز مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: اجرای این طرح نیز با موفقیت پیش نمی‌رود و پول دامداران به موقع پرداخت نمی‌شود.
 
وی با بیان اینکه شیرخام خریداری شده از دامداران باید در قالب طرح شیرمدارس در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد یا تبدیل به پنیر و در قالب سبد کالایی میان قشر آسیب پذیر توزیع شود، گفت: وقتی این شیر تبدیل به شیرخشک شود اما صادر نشود مجددا وارد بازار خواهد شد و توازن را بر هم می‌زند.
 
به گفته مقدسی تاکنون ۵۰ درصد مطالبات دامداران پرداخت شده است.
اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.