گرايش هاي جديد در طراحي مدل کابينت و وسايل آشپزخانه

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۵

 

 
امروزه آدم‌ها به مدل کابينت آشپزخانه اهميت زيادي مي‌دهند. در واقع کابينت جزيي از دکوراسيون آشپزخانه است که بيش‌ترين توجه را به خود جلب  مي‌کند. براي همين طرح و مدل کابينت تاثير زيادي بر زيبايي و ظاهر کل محيط دارد. امروزه طرح‌هايي که براي مدل جديد کابينت ارائه مي‌شود داراي امکانات و ويژگي‌هاي خاصي است که قبلا توجه چنداني به آن نمي‌شد. مصرف‌کنندگان درباره‌ي موضوعات مرتبط با خانه‌شان اطلاعات بيش‌تري دارند و کابينت آشپزخانه نيز استثنا نيست. گرايش کلي نسبت به کابينت هاي گلاس مدت‌ها است که جايگاه باثباتي در بازار پيدا کرده‌است. اکنون توجه مصرف‌کنندگان بيش‌تر به ويژگي‌هاي خاص در مدل جديد کابينت آشپزخانه،  مانند سطل زباله کشويي، جاحوله‌اي مگنتي، و قفسه‌هاي جک‌دار معطوف شده‌است که محصول جديد توليدکنندگان اروپايي و آمريکايي است. اين محصولات براي آسايش و راحتي افراد سالمند و ناتوان طراحي شده‌است اما بسياري از افراد ديگر نيز دوست دارند از اين راحتي بهره‌مند شوند. 

امروزه آدم‌ها دوست دارند مدل کابينت آشپزخانه شان بيش‌ترين کارايي را داشته‌باشد و حتي به اجناس سخت، مثل لولاها و ريل‌ها، که ظاهرا ديده نمي‌شود خيلي توجه مي‌کنند. 
گرايش ديگري که در دنياي کابينت در حال افزايش است، تقاضا براي تجهيزات وسايل آشپزخانه‌ي حرفه‌اي است. علاوه بر يخچال‌هاي استيل گران‌قيمت و اجاق‌هاي مخصوص آشپزخانه‌هاي تجاري، وسايل آشپزخانه حرفه‌اي از قبيل گرم‌کن، سرد‌کن و کشوهاي ظرفشويي در حال رواج يافتن است. اما مصرف‌کنندگان لزوما نمي‌خواهند تمام مدت اين وسايل را ببينند. آدم‌ها به وسايل آشپزخانه توکار گرايش پيدا کرده‌اند و دوست دارند اين وسايل کشويي ظاهري يک‌پارچه با کابينت آشپزخانه داشته باشد. 
مدل کابينت طرح چوب هنوز هم طرفداران زيادي دارد. هرچند مشتريان خواستار اجناس باکيفيت هستند، اما در کل به دنبال ظاهري خاص هستند. بسياري از طرح‌ها داراي رنگ چند لايه و لعاب‌هاي مختلف است تا شبيه به وسايلي شود که انگار قرن‌ها از آن استفاده شده‌است. محبوبيت طرح‌هاي شبيه به اجناس قديمي در حال افزايش است. هم‌چنين نگاه مصرف‌کنندگان به هود نيز در حال تغيير است. در طراحي‌هاي جديد رنگ هود با رنگ ورق ام دي اف ساير کابينت‌ها هم‌خواني دارد. انواع  مدل کابينت درب شيشه‌اي نيز تقاضاي زيادي دارد، هرچند فقط براي کابينت هايي مناسب است که درون آن تميز و مرتب و به دور از آشفتگي است. باکس‌هاي مخصوص وسايل آشپزخانه نظير مايکروويو، مخلوط‌کن و ديگر وسايلي که معمولا روي صفحه کابينت قرار مي‌گيرند، کمک مي‌کند به دکوراسيون آشپزخانه ظاهري تميز و مرتب بدهيد.  
در کل مي توان گفت طراحي مدل کابينت و وسايل آشپزخانه به سوي سبک مينيماليستي گرايش پيدا کرده‌است، سبکي که در آن کارايي در اولويت قرار دارد و وسايل و تزيينات غيرضروري در آن ديده نمي‌شود. 

اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.