وزارت اقتصاد و صنعت قرقیزستان خبر داد

پیش‌بینی صادرات 350 تن گوشت قرقیزستان به ایران در سال 2017

تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۵

فعالان اقتصادی قرقیزستان در سال 2017 بیش از 350 تن گوشت به ایران صادر می‌کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، دفتر مطبوعاتی وزارت اقتصاد و صنعت قرقیزستان از صادرات بیش از 350 تن گوشت توسط فعالان اقتصادی قرقیزستان در سال 2017 به ایران خبر داد.
 
در این گزارش آمده است: آژانس پیشبرد سرمایه‌گذاری و صادرات قرقیزستان به منظور فعال‌سازی همکاری تجاری و اقتصادی بین «بیشکک» و «تهران» در حوزه صادرات محصولات کشاورزی فعالیت‌های زیادی دارد.
 
بنابر اطلاعات وزارت اقتصاد و صنعت قرقیزستان از جولای سال 2015 قرقیزستان صادرات گوشت گوسفند به ایران را آغاز کرد.
 
در همان زمان 2 کارشناس آژانس دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران به بیشکک سفر کرده و اقدامات لازم در جهت جلوگیری از توزیع بیماری‌های عفونی و قرنطینه را اتخاذ نمودند.
 
در سفر رسمی «حسن روحانی» به قرقیزستان در 23 دسامبر سال 2016 (3 دی سال 1395) «الماس‌بک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان و رئیس جمهور ایران برنامه همکاری بلندمدت بین قرقیزستان و ایران را تا سال 2026 امضا کردند.
 
به گفته آتامبایف این برنامه حوزه‌های همکاری عملی برای 10 سال آینده از جمله حوزه کشاورزی و دامپزشکی را مشخص و برای توسعه همکاری اقتصادی بین 2 کشور کمک‌هایی ارائه می‌کند.
 
انتهای پیام/ح
اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.