افزایش نرخ فرآورده های لبنی با وجود کاهش قیمت شیرخام

تاریخ انتشار : ۰۸ دي ماه ۱۳۹۵

قائم مقام معاون تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: صنایع لبنی در حالی اقدام به افزایش بیش از 20 درصدی نرخ فرآورده های خود کرده اند که در دو هفته اخیر، قیمت شیرخام را یکهزار ریال ارزانتر از گذشته از تولیدکنندگان می خرند.
 
محمدرضا ملاصالحی افزود: در دو هفته اخیر با کاهش خرید قیمت شیرخام به یکهزار و 150 ریال تا یکهزارو 200 ریال صنایع لبنی توانستند هر کیلوگرم شیرخام را بین 500 تا یکهزار ریال کاهش نرخ خریداری کنند.
وی با اشاره به اینکه طبق آمارهای صنایع لبنی، 700 درصد هزینه های تولید این صنایع مربوط به شیرخام است، اظهارداشت: همزمان با کاهش قیمت خرید شیرخام، قیمت فرآورده های لبنی بیش از 20 درصد افزایش یافته است در حالی که از ابتدای سال تاکنون مصوبه جدیدی برای افزایش قیمت فرآورده های لبنی نداشته ایم.
 
این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی افزود: در سال های اخیر این وزارتخانه تلاش کرد تا با تامین مشوق های صادراتی برای صنایع و رفع بخش عمده مشکلات آنان شرایط تولید و خرید شیرخام را نیز برای دامداران بهبود دهد، اما متاسفانه با سوء استفاده صنایع لبنی مواجه شده است.
 
ملاصالحی با بیان اینکه خرید غیرنقدی شیرخام توسط صنایع لبنی اجحاف دیگری به دامداران است، گفت: با وجود اینکه صنایع لبنی شیرخام مورد نیاز خود را به مدت سه سال با قیمتی کمتر از نرخ مصوب خریداری می کنند، پول این محصول را به شکل غیرنقدی و به صورت چک 90 روزه (سه ماهه) به دامداران می پردازند.
 
وی با اشاره به اینکه سالانه بیش از 6.5 میلیون تن شیرخام وارد صنایع لبنی می شود، اضافه کرد: این بدان معناست که اکنون بین 10 هزار تا 20 هزار میلیارد ریال پول دامداران بدون وثیقه و سود و به شکل قرض الحسنه به طور مداوم نزد صنایع لبنی است و آنان نیز از این منابع پولی سود می برند و سرمایه گذاری های لازم را انجام می دهند.
 
وی این اقدام صنایع لبنی را ظلم به تولید کنندگان شیرخام و مصرف کنندگان دانست و گفت: دامداری که امروز پول شیرخام را با یک هزار ریال کاهش قیمت دریافت می کند، سه ماه قبل شیرخام را به کارخانجات تحویل داده است.
قائم مقام معاون تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی تاکید کرد: دامداران (تولید کنندگان شیرخام) به دلیل تهیه نوع محصولشان هیچ آپشن دیگری جز عرضه این محصول به کارخانجات لبنی ندارند بنابراین کارخانجات به هر قیمتی بخواهند و به شکل غیرنقدی و در دراز مدت اقدام به بازپرداخت می کنند که در نهایت منجر به اجحاف به تولید کنندگان و مصرف کنندگان می شود.
 
ملاصالحی از دستگاههای متولی و نظارتی همچون سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان خواست تا به این موضوع رسیدگی کنند.

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری

 

اخبار
  کشاورزی و دامداری
  صنایع غذایی
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  کتاب
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.